MARQUETTE GO KART CLUB 

Road course go-kart track

RACE RESULTS

Champions


CHAMPIONS

a person who has defeated or surpassed all rivals in a competition, especially in sports.
"a champion Go Kart Driver"

ROOKIE I
RACE #1 5/11

Rowdy Nutt
#50

1st Place

Jada Arczynski
#16

2nd Place

Chad DeMay
#910

3rd Place

Quinn Burbach

4th Place

Reid Peterson
#46

5th Place

ROOKIE I
RACE #2 5/11

Rowdy Nutt
#50

1st Place

Jada Arczynski
#16

2nd Place

Reid Peterson
#46

3rd place

Chad DeMay
#910

4th Place

Quinn Burbach

5th Place

ROOKIE I
RACE #3 5/11

Rowdy Nutt
#50

1st Place

Reid Peterson
#46

2nd Place

Quinn Burbach

3rd Place

Chad DeMay
#910

4th Place

Jada Arczynski
#16

5th Place

ROOKIE 1

Race 1: 5/11/19

1st: Rowdy Nutt

2nd: Jada Arczynski

3rd: Chad DeMay

4th: Quinn Burbach

5th: Reid Peterson


Race 2: 

1st: Rowdy Nutt

2nd: Jada Arczynski

3rd: Reid Peterson

4th: Chad DeMay

5th: Quinn Burbach


Race 3:

1st: Rowdy Nutt

2nd: Reid Peterson

3rd: Quinn Burbach

4th: Chad DeMay

5th: Jada Arczynski

ROOKIE II
RACE #1 5/11

Manuel Magdaleno
#10

1st Place

Bode Johnson
#42

2nd Place

Jared Arczynski
#07

3rd Place

ROOKIE II
RACE #2 5/11

Manuel Magdaleno
#10

1st Place

Jared Arczynski
#07

2nd Place

Bode Johnson
#42

3rd Place

ROOKIE II
RACE #3 5/11

Jared Arczynski
#07

1st Place

Bode Johnson
#42

2nd Place

Manuel Magdaleno
#10

3rd Place

ROOKIE 2

Race 1: 5/11/19

1st: Manuel Magdaleno

2nd: Bode Johnson

3rd: Jared Arczynski


Race 2:

1st: Manuel Magdaleno

2nd: Jared Arczynski

3rd: Bode Johnson


Race 3:

1st: Jared Arczynski

2nd: Bode Johnson

3rd: Manuel Magdaleno

JUNIOR LITE
RACE #1 5/11

Alex Reed

1st Place

Mikey Miller
#50

2nd Place

Bode Johnson
#42

3rd Place

Jessie Hendrickson
#97

DNR

JUNIOR LITE
RACE #2 5/11

Alex Reed

1st Place

Mikey Miller
#50

2nd Place

Bode Johnson
#42

3rd Place

Jessie Hendrickson
#97

DNR

JUNIOR LITE
RACE #3 5/11

Bode Johnson
#42

1st Place

Alex Reed

2nd Place

Mikey Miller
#50

3rd Place

Jessie Hendrickson
#97

DNR

JUNIOR LITE

Race 1: 5/11/19

1st: Alex Reed

2nd: Mikey Miller

3rd: Bode Johnson
DNR: Jessie Hendrickson


Race 2: 

1st: Alex Reed

2nd: Mikey Miller

3rd: Bode Johnson
DNR: Jessie Hendrickson


Race 3:

1st: Bode Johnson

2nd: Alex Reed

3rd: Mikey Miller
DNR: Jessie Hendrickson

ADULT 206
RACE #1 5/11

Jarrett Peterson
#47

1st Place

John Pritchett
#56

2nd Place

Mike Miller
#63

3rd Place

Andy Arczynski
#13

4th Place

Tyler Bell
#12

5th Place

Braydon Oglesby
#01

6th Place

Jeff Hart
#4

7th Place

ADULT 206
RACE #2 5/11

Andy Arczynski
#13

1st Place

Jarrett Peterson
#47

2nd Place

John Pritchett
#56

3rd Place

Tyler Bell
#12

4th Place

Mike Miller
#63

5th Place

Jeff Hart
#4

6th Place

Braydon Oglesby
#01

7th Place

ADULT 206

Race 1: 5/11/19

1st: Jarrett Peterson

2nd: John Pritchett

3rd: Mike Miller

4th: Andy Arczynski

5th: Tyler Bell

6th: Braydon Oglesby

7th: Jeff Hart


Race 2:

1st: Andy Arczynski

2nd: Jarrett Peterson

3rd: John Pritchett

4th: Tyler Bell

5th: Mike Miller

6th: Jeff Hart

7th: Braydon Oglesby

YAMAHA
RACE #1 5/11

Cayla Chapman
#2

1st Place

Andrew Beck

2nd Place

Mike Miller
#63

3rd Place

Carl Miller
#6

4th Place

YAMAHA
RACE #2 5/11

Cayla Chapman
#2

1st Place

Carl Miller
#6

2nd Place

Mike Miller
#63

3rd Place

Andrew Beck

4th Place

YAMAHA

Race 1: 5/11/19

1st: Cayla Chapman

2nd: Andrew Beck

3rd: Mike Miller

4th: Carl Miller


Race 2:

1st: Cayla Chapman

2nd: Carl Miller

3rd: Mike Miller

4th: Andrew Beck

Subscribe To Marquette Go Kart Club Website

  • Subscribing allows you to get site updates. Your email address will be kept private.
715 M-553, Gwinn, MI 49841
Saturday, May 25 at 2:00 PM - 5:00 PM
Saturday, Jun 8 at 2:00 PM - 5:00 PM
Saturday, Jun 15 at 2:00 PM - 5:00 PM
Saturday, Jun 22 at 2:00 PM - 5:00 PM
No recent posts
by Tech | 0 comments

Updates


Thank you for contacting us. We will get back to you as soon as possible
Oops. An error occurred.
Click here to try again.